Inginer Tehnic – Ofertare Instalatii

05/22

Candidatul Ideal

Studii superioare tehnice-Instalatii finalizate

-Cunostinte legislatie romana in domeniu

-Cunostinte operare PC-Internet, Word, Excel, AutoCAD etc.

-Buna cunoastere a procedurilor, materialelor, pietei instalatiilor.

Descrierea jobului

-Studiaza caietele de sarcini in vederea cunoasterii cerintelor pe care trebuie sa le indeplineasca oferta si solicita autoritatii contractante, clarificari la eventualele omisiuni, erori, neconcordante intalnite ;

-Urmareste daca societatea indeplineste conditiile de eligibilitate prevazute in caietele de sarcini;

– Participa la consultarea cu persoana desemnata sa se ocupe cu elaborara tehnologiei de executie a lucrarii care se oferteaza, in vederea analizarii si pregatirii ofertei;

– Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice si cantitatile acestora;

-Studiaza oferte de preturi de materiale, analizeaza preturile subcontractorilor, intocmeste cereri de oferta pentru furnizorii de echipamente, urmareste primirea acestora, analizeaza ofertele primite si selecteaza cele mai convenabile oferte;

– Completeaza formularele conform cerintelor prevazute in caietele de sarcini si a legislatiei in vigoare;

-Genereaza/modifica devize utilizand programele informatice specifice;

-Calculeaza oferte pentru licitatii si intocmeste oferta pentru licitatii publice sau beneficiari privati;

-Intocmeste/verifica situatii de lucrari;

– Editeaza, urmareste semnarea, multiplicarea, numerotarea, indosarierea si sigilarea documentatiei de ofertare, conform prevederilor din caietul de sarcini, precum si depunerea ofertei la data si locul prevazute in caietul de sarcini;

-Asista la deschiderea ofertelor si intocmeste rapoarte de licitatie;

Beneficii

– Pachet salarial atractiv

– Mediu de lucru plăcut și profesionist

– Posibilități reale de promovare

– Posibilitate de colaborare pe termen lung pentru persoanele care corespund profesional.